Silikonlu Dış Cephe Astarı

Silikon modifiye akrilik emülsiyon esaslı, pigmentli, örtücülüğü, aderans (yapışma) ve penetrasyon gücü yüksek, yapı son kat dış cephe astar boyasıdır.

*Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur.

*Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır.

*İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez.

*İçeriğindeki silikon sayesinde su itici özelliğe sahiptir.

*Farklı emiciliğe sahip  yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer.

*Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.

*Özel dolgu sistemi sayesinde aderans gücü yüksektir.

 

Silikonlu Dış Cephe Astarı

  Uygulama
  Mila Silikonlu Astarın, uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir. Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır. Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerde 4 hafta beklenmelidir. Gerekliyse yüzey düzeltme ve tamiratları yapılmalıdır. Bunun için yüzeydeki kot farkına ve yüzey bozukluğunun durumuna göre tamir macunları ve/veya dış cephe macunundan uygun olanı ile düzeltilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ; rulo, fırça veya havasız püskürtme yöntemi ile uygulanmalıdır. Sıcak havalarda saat 10.00-16.00 arası uygulama yapılması önerilmemektedir. Gölge olan cephelerde uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olması ve her türlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir. Astar ve her kat boya arasında 6–8 saat beklenilmesi ve bu süre boyunca yüzeyin, don ve yağmurdan korunması gerekir.

  Yüzey Hazırlama
  Akrilik ve mineral esaslı, sıvalar, beton, brüt beton, betopan, rengini kaybetmiş ancak kendini taşıyabilen eski boyalı, terasit tipi yüzeylere uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeydeki bozukluklar mutlaka en iyi şekilde giderilmelidir. Düşük örtücülük uyarısı bulunan son kat boyalar için, astarın son kat boyanın renk tonuna uygun bir tonda ve sistemsel olarak önerilen şekilde, renklendirilerek uygulanması gerekmektedir.

  Kuruma Süresi
  Son kat boya uygulaması 6-8 saattir.

  Sarfiyat
  Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine, yapısına ve arzu edilen desene göre 1 Litre ile tek katta 7-12 m² alan astarlanabilir. Kalın tekstürlü yüzeylerde (serpme sıva, tarak mozaik, kalın tane doku vb.) ortalama %40 fazla sarfiyat olacağına dikkat edilmedir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

  Ambalaj
  3,5 KG, 10 KG, 20 KG Plastik Kova

Renk Kartelaları

Silikonlu Dış Cephe Astarı
Silikonlu Dış Cephe Astarı
Silikonlu Dış Cephe Astarı
Yukarı Git