Tarihçe

Tarihçe

1978 yılında fotoğraf karesindeki kadrosu ile birlikte mütevazi atölyesinde üretime başlar Korusan Boya. Bu atölyeden yola çıkarak geride bırakılan yıllar Türk boya sektörünün hem yurt içi hemde yurt dışı pazarında söz sahibi olacağının müjdecisiydi adeta.
 
Korusan Boya, ilk yıllarda inşaat piyasasının ihtiyaç duyduğu tamir harçları, hazır sıvalar ve izolasyon malzemeleri alanında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Bu kaliteli ürünlere etkin satış ve pazarlama da dahil olunca hızla büyüme kaçınılmaz olmuştur artık. Özgün fikirlerin buluşup yıllara yoğrularak geldiği 2000 yılının başında ise özellikle ismine yapışmış kalitesiyle kendisinden söz ettirmeyi başarmıştır.  Bu yıllarda özellikle Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Bulgaristan, Kosova gibi ülkelere Doğal Renkli Taş Sıva (Mineral Sıva)  ihracatı ile pazarda önemli bir pay kazanırken Türk Kalitesini de tanıtmıştır.
 
2000’li  yıllardan sonra söz konusu bilgi ve birikim ile pratikte kendisini göstererek ürün yelpazesine ”inşaat boyaları”nı da eklemiştir.
 
Günümüzde ise Milacolor markası ile iç cephe boyaları, dış cephe boyaları, efekt boyalar, dış cephe kaplamaları, astarlar, macunlar, söve gurubu ürünleri, özel amaçlı çözüm ürünleri ve izolasyon malzemelerinde gelişen teknoloji ve malzemelerin takipçisi olup, güçlü üretim alt yapısının yanında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.
 
Yapıların kısa süreli değil kalıcı ve koruyucu bir nitelikle bezenmesi firmanın temel felsefesidir. Ani ve geçici zaman değil 38 yıllık tecrübesine yakışan kalıcılığı benimsemektedir.
 
Kendi ürettiğine sahip çıkan bir nesle, doğal boya ve renkler değil doğanın kendi rengini sunuyor.

Yukarı Git