Şeffaf Saten Alçı Astarı

Alçı yüzeylerin yüksek emiciliğini dolayısıyla, boyama işleminde yaşanan sorunlara kesin çözüm getiren, kopolimer emülsiyon esaslı, kullanıma hazır şeffaf bir alçı yüzey astarıdır.

*Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur.

*Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır.

*İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez.

*Kesinlikle film oluşturmaz.

*Farklı emiciliğe sahip  yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer.

*Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.

 

Şeffaf Saten Alçı Astarı

  Uygulama
  Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltıcı toz, kir ve yağdan arındırılmalı, eski ve kabarmış boya tabakalarından tümüyle temizlenerek kuru, sağlam ve temiz hale getirilmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce yüzeyin kürlenmesi için en az 28 gün beklenmelidir. Binanın su ile ilgili tüm izolasyon önlemleri alınmış olmalıdır. Eski sentetik bazlı yüzeyler iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Uygulama öncesinde saten alçı astarı iyice karıştırılmalıdır. Saten alçı astarı karıştırıldıktan sonra fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile inceltilmeden yüzeye tek kat uygulanmalıdır. SATEN ALÇI ASTARI uygulamasından en az 6 saat sonra boya uygulamasına geçilmelidir. Uygulama sırasında ve bunu takip eden 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı, minimum 5°C olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Malzeme yağmura maruz kalan yatay yüzeylerde kullanılmamalıdır.

  Yüzey Hazırlama
  Saten alçı, alçıpan gibi ilk defa boyanacak yüzeyler ile çok emici ve tozuma karakterli yüzeylerin boya alt astarlamasında kullanılır.

  Kuruma Süresi
  Boya uygulaması için tam kuruması 6 saattir. Daha düşük sıcaklık ve daha yüksek bağıl nem, kuruma süresini uzatır.

  Sarfiyat
  Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta ortalama 0.090 lt/m2

  Ambalaj
  10 KG, 20 KG Plastik Kova

Renk Kartelaları

Şeffaf Saten Alçı Astarı
Şeffaf Saten Alçı Astarı
Şeffaf Saten Alçı Astarı
Yukarı Git