1/7 Konsantre Astar

Akrilik kopolimer esaslı, yüksek penetrasyon ve aderansa sahip, yoğun konsantre astardır.

*Mila 1/7 Konsantre Astar, yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur.

*Boyanın zemine daha iyi yapışmasını sağlar ve boya sarfiyarını düşürür.

*İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez.

*Suya ve neme karşı direnç sağlar.

*Erken kurumayı engeller.

*Farklı emiciliğe sahip  yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer.

 

1/7 Konsantre Astar

  Uygulama
  Mila Boya Silikonlu 1/7 Konsantre Astar uygulanacak yüzeyler kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Alçı ve benzeri yüzeylerde zımpara yapıldıktan sonra yüzeyin nemli bir bez/nemli araç yıkama fırçası- çalı süpürgesi ile tozu alındıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Mila Boya Silikonlu 1/7 Konsantre Astar gerekli inceltme yapıldıktan sonra (1 ölçek Mila Boya Silikonlu 1/7 Konsantre Astar + 7 ölçek su karışımı) yüzeye fırça veya rulo ile uygulanabilir. Uygulama esnasında yüzey sıcaklığı +5°C ile +30°C arasında olmalıdır. Astar uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır. Mila Boya Silikonlu 1/7 Konsantre Astar uygulamasından en az 4 saat sonra boya uygulaması yapılmalıdır. Fırça veya rulo ile tarama/perdahlama yapılmadan (rulo yüzeyde bir yönde, bir tur attırılarak) uygulanmalıdır. Astarın daha az su ile inceltilerek veya tarama yapılarak, özellikle izolasyon amaçlı kullanılması, glitolinli macun veya solvent bazlı astar ve boya üzerine kullanılması kesinlikle önerilmemektedir.

  Yüzey Hazırlama
  Alçı, kireç badana, özelliğini yitirmiş düşük kaliteli emici plastik boyalı yüzeyler, gaz beton vb. çok emici ve/veya tozuma karakterli yüzeylerde uygulanır.

  Kuruma Süresi
  Dokunma kuruması: 1 saat boya uygulama: 4 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

  Sarfiyat
  Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre tek katta 15-25 ml/m 2 arasında değişir. 1 litre ile tek katta 40-65 m 2 alan astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

  Ambalaj
  2,5 KG, 7,5 KG, 15 KG Plastik Kova

Renk Kartelaları

1/7 Konsantre Astar
1/7 Konsantre Astar
1/7 Konsantre Astar
Yukarı Git